A keto diéta számos előnye mellett, különböző hátrányai is lehetnek, azonban ezeket nagyon könnyű korrigálni! Egyik hátránya, a túlzott telített zsírsavak fogyasztása lehet. Ha nem figyelünk az ideális zsírsav összetételű étrendre, és előnyben részesítjük a telített zsírokat, az sajnos komoly szív és érrendszeri következményekkel járhat az LDL koleszterin miatt.
Ezért kérlek inkább a növényi, telítettlen zsírsavakat részesítsd előnyben, mint például az avokádó fogyasztása, vagy avokádó olaj használata.
Telített és telítetlen zsírsavakról és az LDL koleszterinről bővebben itt olvashatsz.
Az alacsony rostbevitel székrekedéshez vezethet, de ezt is könnyedén korrigálhatjuk élelmi rostokkal (táplálékunkban lévő, nem emészthető anyagok), ilyen például az útifűmaghéj. Az élelmi rostokról és az útifűmaghéj jótékony hatásairól itt olvashatsz!
Keto diéta alatt, előfordulhat csekély vitamin– és ásványianyag-bevitel hiánya is, de ezt táplálék-kiegészítőkkel korrigálhatod.
Külön figyelmet kell fordítanunk arra is, hogy bizonyos csökkentett szénhidráttartalmú élelmiszereknek milyen magas a húgysavszinteje. A húgysav a szervezet fehérje-anyagcseréjének végterméke, így a túlzott fehérjefogyasztás következtében felhalmozódik testünkben, majd az izületekben kikristályosodik. Ez izületi gyulladást okoz (erős fájdalommal jár) melynek a neve a köszvény. Ennek elkerülése érdekében érdemes olyan szénhidrátszegény élelmiszert fogyasztani, mely megfelel a purin diéta követelményeinek is.
Túlzott kálcium bevitel vesekövet, székrekedést és izomgörcsöt okozhat. Egy magnéziumhiány szerű állapotot idéz elő, ugyanis a magnéziumnak a bevitt kálciummal arányosnak kell lennie. Az ideális kálcium:magnézium bevitel aránya 2:1.